Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla osób LGBT+

W Polsce nigdy nie było równouprawnienia osób LGBT+. Dyskryminacja towarzyszy im od początku przemian wolnościowych. Wydaje się, że teraz przyjmuje ona postać wręcz systemową. Istnieje coraz większe przyzwolenie na przemoc wobec osób LGBT+. Można też twierdzić, że spotykają się one z szykanami ze strony niektórych organów państwa.

Dyskryminacja jest powodem rozwoju poważnych dysfunkcji psychologicznych. Dlatego postanowiliśmy rozszerzyć naszą ofertę pomocową i skierować ją do naszych nieheteronormatywnych przyjaciół i przyjaciółek. Jeżeli dotknęły Was opresje, czujecie się zagrożone/zagrożeni, zapraszamy do kontaktu z naszymi Wolontariuszkami. Rozmowa nie zmieni sytuacji, ale pozwoli poczuć bliskość i zrozumieć emocje.

Boimy się, staramy się trzymać. Nie chcemy tracić nadziei. Chcemy pomagać mimo wszystko. Jesteśmy razem z Wami. Nikt nie może być wykluczany, stygmatyzowany ani prześladowany.

Do rozdysponowania mamy minimum 30 bezpłatnych konsultacji – we wrześniu i w październiku, w różnych dniach tygodnia i w różnych godzinach. Jedna osoba może skorzystać z trzech sesji (jedna trwa 45 minut). Spotkania odbywają się za pośrednictwem Skype’a.

Pomoc świadczą Wolontariuszki Fundacji – osoby o przygotowaniu psychologicznym i psychoterapeutycznym, które dodatkowo przeszły szkolenie z wykorzystania terapii akceptacji i zaangażowania (acceptance & commitment therapy, ACT) w interwencji kryzysowej.

WOLONTARIUSZKI FUNDACJI >>


INFORMACJE O TERMINACH I ZAPISY: zapisy@fp-e.pl

Uwaga: podczas zapisu nie ma potrzeby podawania danych osobowych; potrzebny będzie tylko identyfikator konta Skype (konto może być założone na fikcyjne dane)


Akcja jest wolontaryjną, niekomercyjną inicjatywą Fundacji Psycho-Edukacja i nie jest finansowana ze środków zewnętrznych.

Dodaj komentarz