Wolontariat na rzecz osób LGBT+

W maju 2020 roku Fundacja Psycho-Edukacja przeprowadziła szkolenie, którego pomysłodawcą było Stowarzyszenie ACBS Polska, a tematem – użycie terapii akceptacji i zaangażowania (acceptance & commitment therapy, ACT) w interwencji kryzysowej.

Udział w szkoleniu był bezpłatny. W zamian – zgodnie z ideą rozsiewania dobra – uczestniczki i uczestniczy zgodzili się przeprowadzić analogiczne szkolenie dla co najmniej pięciu osób lub poświęcić po 12 godzin na pracę wolontaryjną on-line na rzecz Fundacji Psycho-Edukacja.

Ku naszej radości możemy liczyć na zaangażowanie naszego Zespołu w akcję skierowaną do osób LGBT+.


Weronika Janeczko

Psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie całościowego szkolenia, doktoryzuje się w ramach programu CogNeS UJ z tematyki depresji i mindfulness. W wolnym czasie zajmuje się krytyką literacką poezji i prowadzi Kwartalnik Literacki KONTENT.


Edyta Jasińska

Z wykształcenia jestem psycholożką, pedagożką i socjoterapeutką. Brałam udział w konferencjach i warsztatach z zakresu tematyki: terapii akceptacji i zaangażowania, mindfulness, gestalt, psychologii pozytywnej, psychoonkologii i lgbt+. Swoje doświadczenie zawodowe jako psycholożka zdobyłam podczas stażu w Poznańskim Ośrodku Zdrowia Psychicznego. Podczas półtorarocznego projektu europejskiego realizowanego w organizacji Mille Cunti w Ciudad Real w Hiszpanii prowadziłam zajęcia edukacyjne dla pacjentów przebywających na oddziale psychiatrycznym, wolontariuszy, osób starszych i mieszkańców miasta z zakresu psychologii, międzykulturowości i społecznej partycypacji. Uwielbiam pracę z ludźmi, dlatego bardzo cieszę się, że jestem częścią tak fantastycznego projektu 🙂


Anna Mazur

Z wykształcenia jestem pedagożką i psycholożką. Od 2014 roku pracuję w hospicjum. Świadczę pomoc psychologiczną pacjentom i ich rodzinom, a także osobom osieroconym. Prowadziłam warsztaty z zakresu komunikacji interpersonalnej, radzenia sobie ze stresem dla studentów. Udzielam konsultacji indywidualnych dla osób dorosłych.


Beata Piróg

Psycholog o specjalności klinicznej, absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu, słuchacz studiów podyplomowych „Problemy psychologii klinicznej dzieci i młodzieży” oraz „Przygotowanie pedagogiczne dla psychologów”. Aktualnie w trakcie całościowego kursu psychoterapii atestowanego przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz akredytowanego przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.  Ukończyła również studia podyplomowe „Psychologia transportu z elementami psychodiagnostyki” oraz liczne kursy i szkolenia min. z metodyki przesłuchań małoletnich świadków, współpracy interdyscyplinarnej psychologa, psychiatry i lekarza seksuologa w zespołowym opiniowaniu sądowym w sprawach karnych, szkolenie w zakresie prowadzenia coachingu oraz szkolenie z zakresu uzależnień behawioralnych. Doświadczenie kliniczne zdobywała min. w Kłodzkim Zakładzie Karnym na oddziale dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi, we Wrocławskim Centrum Alzheimerowskim, od 2017 r. współpracuje z Fundacją NON LICET, a od 2019 r. z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu.


Juliana Szewczuk

Magisterskie studia psychologiczne ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim (ze specjalizacją w obszarze psychoterapii). Obecnie doskonali swoje umiejętności w ramach 4-letniego szkolenia w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej TPB z Dialogiem Motywującym i terapiami trzeciej fali akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej. W swojej pracy wykorzystuje metody terapeutyczne oparte na dowodach naukowych, a szczególnym zamiłowaniem darzy terapię akceptacji i zaangażowania (ACT). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz Assosiation for Contextual Behavior Science (ACBS). Swoją pracę poddaje stałej superwizji i opiece doświadczonych superwizorów i psychoterapeutów. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Akademickim Ośrodku Psychoterapii na Wydziale Psychologii UW oraz na Oddziale Psychiatrycznym Wojskowego Instytutu Medycznego.


Dorota Wojtczak

Pracuję jako trener, coach, mediator Porozumienia bez Przemocy oraz doradca w obszarze komunikacji i psychologii zarządzania; jestem doświadczonym certyfikowanym trenerem uważności mindfulness w obszarze redukcji stresu i zapobieganiu nawrotom depresji przez uważność. Więcej na stronie www.myway-eu.pl