Wolontariat w czasie epidemii

W maju 2020 roku Fundacja Psycho-Edukacja przeprowadziła szkolenie, którego pomysłodawcą było Stowarzyszenie ACBS Polska, a tematem – użycie terapii akceptacji i zaangażowania (acceptance & commitment therapy, ACT) w interwencji kryzysowej.

Udział w szkoleniu był bezpłatny. W zamian – zgodnie z ideą rozsiewania dobra – uczestniczki i uczestniczy zgodzili się przeprowadzić analogiczne szkolenie dla co najmniej pięciu osób lub poświęcić po 12 godzin na pracę wolontaryjną on-line na rzecz Fundacji Psycho-Edukacja.

Ku naszej radości aż trzynaście osób zadeklarowało chęć wsparcia Fundacji w ramach świadczenia pomocy osobom potrzebującym w związku z kryzysem COVID-19.

Z dumą przedstawiamy nasz Zespół 🙂


Iza Drewulska

Psycholog, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, obecnie związana jest z Uniwersytetem SWPS. Ukończyła kursy z zakresu psychologii kryzysu i problemów emocjonalnych człowieka z technikami myślenia twórczego w procesie terapeutycznym oraz organizowania i prowadzenia grup wsparcia z elementami psychoterapii. W swojej pracy integruje fizyczne aspekty zdrowia i dobrostan psychiczny. Autorka bloga i artykułów z dziedziny psychologii i relacji psychika – ciało. Cechuje się ogromną empatią, cierpliwością, sumiennością i profesjonalizmem.


Weronika Janeczko

Psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie całościowego szkolenia, doktoryzuje się w ramach programu CogNeS UJ z tematyki depresji i mindfulness. W wolnym czasie zajmuje się krytyką literacką poezji i prowadzi Kwartalnik Literacki KONTENT.


Edyta Jasińska

Z wykształcenia jestem psycholożką, pedagożką i socjoterapeutką. Brałam udział w konferencjach i warsztatach z zakresu tematyki: terapii akceptacji i zaangażowania, mindfulness, gestalt, psychologii pozytywnej, psychoonkologii i lgbt+. Swoje doświadczenie zawodowe jako psycholożka zdobyłam podczas stażu w Poznańskim Ośrodku Zdrowia Psychicznego. Podczas półtorarocznego projektu europejskiego realizowanego w organizacji Mille Cunti w Ciudad Real w Hiszpanii prowadziłam zajęcia edukacyjne dla pacjentów przebywających na oddziale psychiatrycznym, wolontariuszy, osób starszych i mieszkańców miasta z zakresu psychologii, międzykulturowości i społecznej partycypacji. Uwielbiam pracę z ludźmi, dlatego bardzo cieszę się, że jestem częścią tak fantastycznego projektu 🙂


Anita Kammer

Mam na imię Anita. Pracuję w szkole podstawowej, jestem nauczycielem, logopedą, terapeutą. Interesuję się wszystkim tym, co sprawia, że życie jest dobre, a relacje prawdziwe. Ukończyłam szkolenie ART-Treningu Zastępowania Agresji, Mediacji dla pracowników oświaty, Dialogu motywującego na poziomie zaawansowanym, Treningu Uważności i wiele innych, które pozwalają mi być dzisiaj tu, gdzie jestem.
Jestem wdzięczna, że staję się częścią Projektu, zapraszam, jeśli potrzebujesz życzliwej, spokojnej rozmowy.


Halina Kubacka

Studia na Psychologii Klinicznej na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu poparte doświadczeniem życiowym. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym oraz Dziennym Oddziale Uzależnień, gdzie odbywała praktyki. Udziela się dodatkowo jako wolontariuszka w Monarze dla Dorosłych Milejowice-Wrocław. Dokształca się, biorąc udział w licznych szkoleniach z zakresu: interwencji kryzysowej w rodzinie, kryzysie suiscydalnym oraz diagnozy i dialogu motywującego min. w Akademii PSYCHE w Krakowie i Fundacji ETOH w Warszawie. W fundacji NON LICET pełni dyżury pierwszego kontaktu, gdzie udziela informacji oraz wsparcia osobom doświadczającym kryzysu i przemocy.


Anna Mazur

Z wykształcenia jestem pedagożką i psycholożką. Od 2014 roku pracuję w hospicjum. Świadczę pomoc psychologiczną pacjentom i ich rodzinom, a także osobom osieroconym. Prowadziłam warsztaty z zakresu komunikacji interpersonalnej, radzenia sobie ze stresem dla studentów. Udzielam konsultacji indywidualnych dla osób dorosłych.


Beata Piróg

Psycholog o specjalności klinicznej, absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu, słuchacz studiów podyplomowych „Problemy psychologii klinicznej dzieci i młodzieży” oraz „Przygotowanie pedagogiczne dla psychologów”. Aktualnie w trakcie całościowego kursu psychoterapii atestowanego przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz akredytowanego przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.  Ukończyła również studia podyplomowe „Psychologia transportu z elementami psychodiagnostyki” oraz liczne kursy i szkolenia min. z metodyki przesłuchań małoletnich świadków, współpracy interdyscyplinarnej psychologa, psychiatry i lekarza seksuologa w zespołowym opiniowaniu sądowym w sprawach karnych, szkolenie w zakresie prowadzenia coachingu oraz szkolenie z zakresu uzależnień behawioralnych. Doświadczenie kliniczne zdobywała min. w Kłodzkim Zakładzie Karnym na oddziale dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi, we Wrocławskim Centrum Alzheimerowskim, od 2017 r. współpracuje z Fundacją NON LICET, a od 2019 r. z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu.


Juliana Szewczuk

Magisterskie studia psychologiczne ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim (ze specjalizacją w obszarze psychoterapii). Obecnie doskonali swoje umiejętności w ramach 4-letniego szkolenia w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej TPB z Dialogiem Motywującym i terapiami trzeciej fali akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej. W swojej pracy wykorzystuje metody terapeutyczne oparte na dowodach naukowych, a szczególnym zamiłowaniem darzy terapię akceptacji i zaangażowania (ACT). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz Assosiation for Contextual Behavior Science (ACBS). Swoją pracę poddaje stałej superwizji i opiece doświadczonych superwizorów i psychoterapeutów. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Akademickim Ośrodku Psychoterapii na Wydziale Psychologii UW oraz na Oddziale Psychiatrycznym Wojskowego Instytutu Medycznego.


Dorota Wojtczak

Pracuję jako trener, coach, mediator Porozumienia bez Przemocy oraz doradca w obszarze komunikacji i psychologii zarządzania; jestem doświadczonym certyfikowanym trenerem uważności mindfulness w obszarze redukcji stresu i zapobieganiu nawrotom depresji przez uważność. Więcej na stronie www.myway-eu.pl