Epidemia dobra – szkolenie z użycia ACT w interwencji kryzysowej

Stowarzyszenie ACBS Polska wypracowało program, do którego z radością się przyłączamy. Zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu z użycia ACT w interwencji kryzysowej – FACT COVID-19 (First Aid Crisis Training COVID-19).

Jeżeli chcesz uzyskać certyfikat ACBS Polska potwierdzający udział w szkoleniu, to musisz zrobić tylko jedną rzecz – zainfekować innych dobrem. Możesz to zrobić na dwa sposoby:

▶ przeprowadzić analogiczne szkolenie dla co najmniej 5 osób
LUB
▶ poświęcić 1 godzinę dziennie przez 12 tygodni na pracę wolontaryjną on-line na rzecz Fundacji Psycho-Edukacja, w ramach świadczenia pomocy osobom potrzebującym w związku z kryzysem COVID-19.
W przypadku drugiej opcji zapewniamy trzy wspólne, trzygodzinne superwizje dla zespołu wolontariuszy.


✅ DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE
Szkolenie jest przeznaczone nie tylko dla specjalistów zajmujących się pomocą psychologiczno-pedagogiczną, ale także dla osób, które pracują z młodymi ludźmi i chciałyby poszerzyć swoje umiejętności dawania im wsparcia w kryzysie.


✅ OPIS
ACT (acceptance & commitment therapy), czyli terapia akceptacji i zaangażowania, to jedna z najpopularniejszych metod psychoterapii i treningu psychologicznego, należąca do tzw. trzeciej fali terapii behawioralnej.

Z punktu widzenia ACT kryzys to stan psychologicznego usztywnienia. Może się ono manifestować jako nieskuteczne próby kontrolowania sytuacji, na którą mamy niewielki wpływ, ucieczka w zachowania, które dają chwilową ulgę, jednak długofalowo są destrukcyjne, lub też jako rodzaj wyczerpującej, wewnętrznej walki.

ACT pomaga rozwijać elastyczność psychologiczną – daje umiejętność konstruktywnej adaptacji zachowania w sytuacjach kryzysowych. Doświadczenia z wykorzystania ACT (m.in. po atakach terrorystycznych w Londynie i Manchesterze, w trakcie epidemii wirusa Ebola w Sierra Leone, podczas kryzysu migracyjnego w Europie czy podczas kryzysów humanitarnych w Syrii i Etiopii) pokazują, że:

– elastyczność psychiczna odgrywa kluczową rolę ochronną podczas radzenia sobie z sytuacjami skrajnie stresującymi i kryzysem;
– koszt stosowania interwencji ACT jest dużo niższy niż tradycyjnych interwencji psychologicznych opartych na modelu biomedycznym (DSM, ICD);
– trening rozwijania elastyczności psychologicznej jest łatwiejszy do przyswojenia, w związku z czym w krótkim czasie można wyszkolić dużą liczbę skutecznych interwentów, którzy nie muszą być specjalistami czy ekspertami z zakresu zdrowia psychicznego.

Szkolenie FACT COVID19 ma za zadanie dostarczyć Wam narzędzi, które umożliwią Wam:
– szybką i precyzyjną konceptualizację osoby, z którą pracujecie;
– przyjmowanie postawy terapeutycznej, która warunkuje skuteczne wprowadzanie zmian;
– działanie w sytuacji kryzysowej.


✅ CZAS
Szkolenie trwa łącznie 12 godzin (3 x 4 godz.):
1. część – 15.05 (piątek), godz.16.00-20.00
2. część – 19.05 (wtorek), godz. 16.00-20.00
3. część – 22.05 (piątek), godz. 16.00-20.00


✅ MIEJSCE
Zoom


✅ REJESTRACJA
Do 14 maja do godz. 18:00, pod linkiem: https://forms.gle/JnfT3E8Qnr4PRvRa6


✅ PROWADZĄCY
Konrad Ambroziak, prezes Fundacji Psycho-Edukacja


Więcej o programie tu

#covid19, #koronawirus, #epidemia, #pandemia

Opublikowany w Brak

Dodaj komentarz