Bezpłatne konsultacje psychologiczneBezpłatne konsultacje psychologiczne dla osób w kryzysie w związku z pandemią COVID-19

4 grudnia 2020, aktualizacja 26 kwietnia 2021

Przez ostatnie 6 miesięcy dzięki pracy naszych wspaniałych wolontariuszy mogliśmy wspomóc Was w ciężkim czasie pandemii, w doświadczeniu izolacji i strachu – o siebie i bliskich. Z naszego programu mogła skorzystać każda osoba w kryzysie psychicznym związanym z pandemią.


Z naszej pomocy korzystały osoby chore, zdrowe, mając kogoś bliskiego chorego, bojące się o siebie i swoje zdrowie, swoją sytuację w związku z pandemią.

Program realizowaliśmy od grudnia 2020 do kwietnia 2021, konsultacji udzielały osoby o przygotowaniu psychologicznym i psychoterapeutycznym, które dodatkowo przeszły szkolenie z wykorzystania terapii akceptacji i zaangażowania (acceptance & commitment therapy, ACT) w interwencji kryzysowej.

WOLONTARIUSZE FUNDACJI >>

Masz do nas więcej pytań? Napisz do nas: k.miczkowska@fp-e.pl

Akcja była wolontaryjną, niekomercyjną inicjatywą Fundacji Psycho-Edukacja i nie jest finansowana ze środków zewnętrznych.

BEZPŁATNE KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE DLA OSÓB LGBT+

23 sierpnia 2020 r., aktualizacja 28 listopada 2020 r., 22 grudnia 2020 r.


W Polsce nigdy nie było równouprawnienia osób LGBT+. Dyskryminacja towarzyszy im od początku przemian wolnościowych. Wydaje się, że teraz przyjmuje ona postać wręcz systemową. Istnieje coraz większe przyzwolenie na przemoc wobec osób LGBT+. Można też twierdzić, że spotykają się one z szykanami ze strony niektórych organów państwa.

Dyskryminacja jest powodem rozwoju poważnych dysfunkcji psychologicznych. Dlatego postanowiliśmy rozszerzyć naszą ofertę pomocową i skierować ją do naszych nieheteronormatywnych przyjaciół i przyjaciółek. Jeżeli dotknęły Was opresje, czujecie się zagrożone/zagrożeni, zapraszamy do kontaktu z naszymi Wolontariuszkami. Rozmowa nie zmieni sytuacji, ale pozwoli poczuć bliskość i zrozumieć emocje.

Boimy się, staramy się trzymać. Nie chcemy tracić nadziei. Chcemy pomagać mimo wszystko. Jesteśmy razem z Wami. Nikt nie może być wykluczany, stygmatyzowany ani prześladowany.

Do rozdysponowania mieliśmy 30 bezpłatnych konsultacji – we wrześniu i w październiku, w różnych dniach tygodnia i w różnych godzinach. Jedna osoba mogła skorzystać z trzech sesji (jedna trwa 45 minut). Spotkania odbywały się za pośrednictwem Skype’a.

Pomoc świadczyły Wolontariuszki Fundacji – osoby o przygotowaniu psychologicznym i psychoterapeutycznym, które dodatkowo przeszły szkolenie z wykorzystania terapii akceptacji i zaangażowania (acceptance & commitment therapy, ACT) w interwencji kryzysowej.

WOLONTARIUSZE FUNDACJI >>


Podczas zapisu na nasze konsultacje nie ma potrzeby podawania danych osobowych; potrzebny jest tylko identyfikator konta Skype (konto może być założone na fikcyjne dane)


Akcja była wolontaryjną, niekomercyjną inicjatywą Fundacji Psycho-Edukacja i nie była finansowana ze środków zewnętrznych.


OTWARTE KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE

22 maja 2020 r., aktualizacje 26 maja, 9 czerwca 2020 r., 22 grudnia 2020


  • Jesteś nauczycielką/nauczycielem, animatorką/animatorem, edukatorką/edukatorem, rodzicem, osobą dorosłą uczącą się?
  • Doświadczasz sytuacji kryzysowej w związku z zamknięciem placówek oświatowych i/lub instytucji kultury?
  • Chciałabyś/-łbyś z kimś o tym porozmawiać?

Jeżeli na powyższe pytania odpowiedziałaś/-eś twierdząco, to nasza akcja jest przeznaczona dla Ciebie.


Fundacja Psycho-Edukacja uruchomiła bezpłatną pomoc psychologiczną on-line dla osób pełnoletnich, które doświadczają sytuacji kryzysowej w związku z zamknięciem placówek oświatowych i instytucji kultury oraz ogólną sytuacją w oświacie i kulturze z powodu pandemii. Konsultacje są przeznaczone w szczególności dla rodziców, nauczycielek/-i, animatorek/-ów, edukatorek/-ów, dorosłych osób uczących się – bez względu na miejsce zamieszkania.

Do rozdysponowania mamy 150 konsultacji w różnych dniach tygodnia i w różnych godzinach. Jedna osoba może skorzystać z trzech sesji (jedna trwa do 45 minut). Spotkania odbywają się za pośrednictwem Skype’a, do wyczerpania puli godzin.

Pomoc świadczą Wolontariuszki Fundacji – osoby o przygotowaniu psychologicznym i psychoterapeutycznym, które dodatkowo przeszły szkolenie z wykorzystania terapii akceptacji i zaangażowania (acceptance & commitment therapy, ACT) w interwencji kryzysowej, ze szczególnym uwzględnieniem pandemii COVID-19.

WOLONTARIUSZKI FUNDACJI >>


INFORMACJE O TERMINACH I ZAPISY: zapisy@fp-e.pl
Więcej informacji: Katarzyna Miczkowska, k.miczkowska@fp-e.pl

Uwaga: podczas zapisu nie ma potrzeby podawania danych osobowych; potrzebny będzie tylko identyfikator konta Skype (konto może być założone na fikcyjne dane)


Akcja jest wolontaryjną, niekomercyjną inicjatywą Fundacji Psycho-Edukacja i nie jest finansowana ze środków zewnętrznych.

Partnerem akcji jest Mazowiecki Instytut Kultury.


GRUPY WSPARCIA W CZASIE EPIDEMII

6 maja 2020 r.


Fundacja Psycho-Edukacja uruchomiła otwarte, bezpłatne grupy wsparcia on-line, których celem jest wymiana doświadczeń związanych z epidemią Covid-19.

Zapisy przyjmujemy na pojedyncze spotkania, pod adresem kontakt@fp-e.pl. Limit miejsc – 20, decyduje kolejność zgłoszeń.

Obecnie prowadzimy:

grupę wsparcia dla pracowniczek i pracowników oświaty – w każdy poniedziałek, w godz. 18:30-20:00;
grupy wsparcia dla rodziców – 13, 20 i 21 maja, w godz. 20:00-21:30.

Wszystkie grupy prowadzimy wolontaryjnie. Opiekunem grupy dla pracownic i pracowników oświaty jest Konrad Ambroziak.

Spotkania z rodzicami poprowadzą Marta Jerzak i Kinga Zając, które serdecznie witamy w Zespole ludzi solidarnych! 🙂

Marta Jerzak – psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, trener programu przeciwdziałania agresji. Zajmuje się psychoterapią dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz diagnozą i terapią zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży. Prowadzi spotkania superwizyjne, a także Warsztaty dla Dobrych Rodziców/Nauczycieli – jak radzić sobie na co dzień z trudnymi zachowaniami. Jest autorką i współautorką wielu publikacji z zakresu psychologii dzieci i młodzieży.

Kinga Zając – pedagog, psychoterapeuta psychodynamiczny, socjoterapeuta. Zajmuje się psychoterapią dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Prowadzi treningi umiejętności społecznych oraz treningi przeciwdziałania agresji w oparciu o autorski program. Jest autorką i współautorką wielu publikacji z zakresu pracy z dziećmi i młodzieżą.