Paulina Siwiec

Psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna z korzeniami w podejściu psychoanalitycznym. Ma doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej i grupowej, a także warsztatów, treningów i psychoedukacji. Praca to jej pasja. 


Obecnie uczestniczy w całościowym szkoleniu psychoterapeutycznym w podejściu poznawczo-behawioralnym oraz całościowym kursie z terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT). Ukończyła czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie psychoanalitycznym oraz studia podyplomowe na kierunku “uważność i współczucie” (Uniwersytet SWPS). Członkini Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, Association for Contextual Behavioral Science (ACBS) oraz ACBS Polska.

Stale podnosi kwalifikacje biorąc udział w licznych szkoleniach, czytając książki oraz słuchając wykładów i podcastów. W pracy korzysta z podejścia poznawczo-behawioralnego (klasyczne CBT, a także nurty trzeciej fali CBT: terapia akceptacji i zaangażowania, terapia dialektyczno-behawioralna, terapia schematu). Fascynuje ją również zastosowanie neuronauki w psychoterapii – w jaki sposób wiedza o układzie nerwowym może pomóc nam lepiej rozumieć trudności (np. związane z doświadczeniem traumy, depresją) oraz wspierać w radzeniu sobie z nimi.

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. na oddziałach psychiatrycznych i w fundacjach. Pracowała w poradniach zdrowia psychicznego oraz w gabinecie prywatnym z dorosłymi oraz młodzieżą od 15 r.ż. 


Obecnie prowadzi warsztaty psychologiczne oraz psychoterapię indywidualną, stacjonarnie i online. Pracuje z osobami dorosłymi. 

Obszary jej zainteresowań to m.in.:

– zaburzenia lękowe i depresyjne

– zaburzenia osobowości (również diagnoza przy użyciu wywiadu SCID-5)

– zaburzenia odżywiania

– problemy z regulacją emocji (np. złości)

– trauma (PTSD)

– trudności interpersonalne