Dla kogo?

Zapraszamy młode osoby uczące się w pierwszej i drugiej klasie szkoły ponadpodstawowej. Szczególnie osoby mające trudności w budowaniu relacji rówieśniczych i nie wierzące w swoje możliwości. Przed udziałem w grupie odbędzie się konsultacja indywidualna w trakcie której odpowiemy na wszystkie pytania i zastanowimy się, czy trening umiejętności życiowych to wybór dla Ciebie.

Na czym polega trening?

W trakcie treningu prosimy młode osoby o odpowiedź na pytanie, jakich ważnych rzeczy brakuje im obecnie w szkole i w jaki sposób można poprawić tę sytuację. W trakcie pracy nie koncentrujemy się na deficytach młodych ludzi ani ich brakach. Nauka umiejętności psychologicznych odbywa się dzięki procesowi nauczania równoległego. W trakcie treningu koncentrujemy się na umiejętnościach pracy w grupie, umiejętnościach krytycznego myślenia oraz wspieraniu indywidualnych umiejętności radzenia sobie. Trening oparty jest między innymi na modelu DNA-V (patrz książka Trudny czas dojrzewania).

W czym pomaga?

Zwiększa umiejętności pracy w grupie, bo w grupie jest siła i wsparcie.

Kształtuje umiejętności przyglądania się sobie i światu.

Uczy rozpoznawania wewnętrznego głosu, który może przeszkadzać, ale i bardzo pomagać w realizowaniu wartościowych celów.

Daje umiejętności zaangażowanego działania.

Co oferujemy

Uczestnictwo w programie opartym na naukowych podstawach wypracowanych w ramach CBS i prosocial school. Programy takie są popularne na zachodzie – w Polsce to pierwszy taki program.

36 godzin pracy grupowej pod okiem dwójki doświadczonych osób trenerskich z fundacji;

Pracę w małej grupie (do 12 osób) oraz w podgrupach między zajęciami.

Możliwość konsultacji indywidualnych z osobami trenerskimi

Regulamin TUŻ

Harmonogram

wkrótce

Formularz zgłoszeniowy

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Czy rodzina znajduje się pod opieką FPE?
Skąd dowiedział*ś się o Fundacji?
Zgoda