Komu pomagamy?
Pracujemy z dziećmi i młodzieżą posiadającymi rozpoznania psychiatryczne (choć kierunek pracy opieramy o bardziej szczegółową od diagnozy nozologicznej diagnozę funcjonalną). Poza tym pracujemy z osobami przeżywającym silne, w ich rozumieniu, nieadekwatne emocje, osobom, które zachowują się w sposób zagrażający sobie lub swojemu otoczeniu i których zachowania są niezgodne z ich systemem wartości. Oferujemy również pomoc dla osób starających się zrozumieć własne przeżycia psychiczne oraz budować swoje życie w oparciu o własne wartości.
Jak pracujemy?
Do problemów każdej młodej osoby podchodzimy w sposób indywidualny, opracowując plan pomocy oparty na diagnozie funkcjonalnej zachowań rodziny i środowiska. Staramy się zrozumieć, jaką funkcję mają zachowania problemowe w określonym kontekście młodego człowieka. Po wstępnym rozpoznaniu w ramach pomocy indywidualnej proponujemy zarówno interwencję indywidualne (psychoterapia indywidualna młodej osoby, grupy rozwojowe) oraz interwencje zmieniające kontekst (terapia rodzinna, terapia diady wychowawczej, interwencje na terenie przedszkola czy szkoły).
Sesje indywidualne trwają 45-50 min. Sesje dla rodziców i sesje rodzinne trwają do 120 min. Sesje rodzinne często prowadzone są przez dwie osoby: pracującą z młodą osobą i pracującą z opiekunami.