W maju 2020 roku Fundacja Psycho-Edukacja przeprowadziła szkolenie, którego pomysłodawcą było Stowarzyszenie ACBS Polska, a tematem – użycie terapii akceptacji i zaangażowania (acceptance & commitment therapy, ACT) w interwencji kryzysowej.
Udział w szkoleniu był bezpłatny. W zamian – zgodnie z ideą rozsiewania dobra – uczestniczki i uczestniczy zgodzili się przeprowadzić analogiczne szkolenie dla co najmniej pięciu osób lub poświęcić po 12 godzin na pracę wolontaryjną on-line na rzecz Fundacji Psycho-Edukacja.
Ku naszej radości aż trzynaście osób zadeklarowało chęć wsparcia Fundacji w ramach świadczenia pomocy osobom potrzebującym w związku z kryzysem COVID-19.
Z dumą przedstawiamy nasz Zespół.
Adrian Kaczkowski
Jestem dyplomowanym psychologiem oraz coachem podczas certyfikacji ICF (International Coaching Federation- największe stowarzyszenie coachingowe, które gwarantuje etykę i wysoki standard mojej pracy).
Moje teraźniejsze doświadczenie zdobywałem podczas pracy z indywidualnymi klientami mającymi problemy wynikające z życiowego kryzysu, zaburzeń nastroju, obniżonego poczucia własnej wartości, czy przewlekłego stresu. Pracowałem również indywidualnie ze sportowcami. Głównie pracuję w oparciu o ACT.
Udzielałem także pomocy coachingowej osobom, które szukają sprawdzonego i działającego sposobu na rozwój i poszerzanie kompetencji.
Ukończyłem kierunek psychologii kliniczno-sądowej na studiach wyższych oraz Studium Coacha Novo i wiele kursów uzupełniających m.in:
– Therapy Time Perspective
– Pomoc Psychologiczna Online
– ACT w psychozie
– Niezbędnik terapeuty ACT
– FACT Covid
– Krótkoterminowa terapia Akceptacji i Zaangażowania w depresji i
zachowaniach samobójczych
– Relacja terapeutyczna w ACT
– Praca z nie adaptacyjnymi schematami
– Krzys presuicydalny
– Trening- umiejętności interpersonalne
– ACT w zaburzeniach osobowości
i wiele innych.
W wolnych chwilach uwielbiam zgłębiać tematy swoich zainteresowań, śledzić świat MMA, czytać książki, oglądać dobre thrillery oraz spędzać czas z żoną i psem 🙂
Martyna Trzcinka
Jestem psychologiem, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie
zdobywałam prowadząc zajęcia psychoedukacyjne i udzielając wsparcia
psychologicznego m.in. w domach pomocy społecznej i świetlicach
środowiskowych. Uczestniczyłam w licznych konferencjach i treningach np. w
zakresie prowadzenia grup wsparcia, pomocy osobom w kryzysie, pracy z
pacjentami z zaburzeniami osobowości czy doświadczeniem traumy. Przykładam
dużą wagę do tego, by podczas rozmowy stworzyć atmosferę życzliwości i
empatii – zrozumienia wobec trudności, jakich doświadcza mój rozmówca i
szacunku dla wyznawanych przez niego wartości. Swoją pracę poddaję
superwizji.
Iza Maliszewska
Psycholog, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, obecnie związana jest z Uniwersytetem SWPS. Ukończyła kursy z zakresu psychologii kryzysu i problemów emocjonalnych człowieka z technikami myślenia twórczego w procesie terapeutycznym oraz organizowania i prowadzenia grup wsparcia z elementami psychoterapii. W swojej pracy integruje fizyczne aspekty zdrowia i dobrostan psychiczny. Autorka bloga i artykułów z dziedziny psychologii i relacji psychika – ciało. Cechuje się ogromną empatią, cierpliwością, sumiennością i profesjonalizmem.
Weronika Janeczko
Psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie całościowego szkolenia, doktoryzuje się w ramach programu CogNeS UJ z tematyki depresji i mindfulness. W wolnym czasie zajmuje się krytyką literacką poezji i prowadzi Kwartalnik Literacki KONTENT.
Edyta Jasińska
Z wykształcenia jestem psycholożką, pedagożką i socjoterapeutką. Brałam udział w konferencjach i warsztatach z zakresu tematyki: terapii akceptacji i zaangażowania, mindfulness, gestalt, psychologii pozytywnej, psychoonkologii i lgbt+. Swoje doświadczenie zawodowe jako psycholożka zdobyłam podczas stażu w Poznańskim Ośrodku Zdrowia Psychicznego. Podczas półtorarocznego projektu europejskiego realizowanego w organizacji Mille Cunti w Ciudad Real w Hiszpanii prowadziłam zajęcia edukacyjne dla pacjentów przebywających na oddziale psychiatrycznym, wolontariuszy, osób starszych i mieszkańców miasta z zakresu psychologii, międzykulturowości i społecznej partycypacji. Uwielbiam pracę z ludźmi, dlatego bardzo cieszę się, że jestem częścią tak fantastycznego projektu 🙂
Anita Kammer
Mam na imię Anita. Pracuję w szkole podstawowej, jestem nauczycielem, logopedą, terapeutą. Interesuję się wszystkim tym, co sprawia, że życie jest dobre, a relacje prawdziwe. Ukończyłam szkolenie ART-Treningu Zastępowania Agresji, Mediacji dla pracowników oświaty, Dialogu motywującego na poziomie zaawansowanym, Treningu Uważności i wiele innych, które pozwalają mi być dzisiaj tu, gdzie jestem.
Jestem wdzięczna, że staję się częścią Projektu, zapraszam, jeśli potrzebujesz życzliwej, spokojnej rozmowy.
Anna Mazur
Z wykształcenia jestem pedagożką i psycholożką. Od 2014 roku pracuję w hospicjum. Świadczę pomoc psychologiczną pacjentom i ich rodzinom, a także osobom osieroconym. Prowadziłam warsztaty z zakresu komunikacji interpersonalnej, radzenia sobie ze stresem dla studentów. Udzielam konsultacji indywidualnych dla osób dorosłych.
Beata Piróg
Psycholog o specjalności klinicznej, absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu, słuchacz studiów podyplomowych „Problemy psychologii klinicznej dzieci i młodzieży” oraz „Przygotowanie pedagogiczne dla psychologów”. Aktualnie w trakcie całościowego kursu psychoterapii atestowanego przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz akredytowanego przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyła również studia podyplomowe „Psychologia transportu z elementami psychodiagnostyki” oraz liczne kursy i szkolenia min. z metodyki przesłuchań małoletnich świadków, współpracy interdyscyplinarnej psychologa, psychiatry i lekarza seksuologa w zespołowym opiniowaniu sądowym w sprawach karnych, szkolenie w zakresie prowadzenia coachingu oraz szkolenie z zakresu uzależnień behawioralnych. Doświadczenie kliniczne zdobywała min. w Kłodzkim Zakładzie Karnym na oddziale dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi, we Wrocławskim Centrum Alzheimerowskim, od 2017 r. współpracuje z Fundacją NON LICET, a od 2019 r. z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu.
Juliana Szewczuk
Magisterskie studia psychologiczne ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim (ze specjalizacją w obszarze psychoterapii). Obecnie doskonali swoje umiejętności w ramach 4-letniego szkolenia w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej TPB z Dialogiem Motywującym i terapiami trzeciej fali akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej. W swojej pracy wykorzystuje metody terapeutyczne oparte na dowodach naukowych, a szczególnym zamiłowaniem darzy terapię akceptacji i zaangażowania (ACT). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz Assosiation for Contextual Behavior Science (ACBS). Swoją pracę poddaje stałej superwizji i opiece doświadczonych superwizorów i psychoterapeutów. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Akademickim Ośrodku Psychoterapii na Wydziale Psychologii UW oraz na Oddziale Psychiatrycznym Wojskowego Instytutu Medycznego.
Dorota Wojtczak
Pracuję jako trener, coach, mediator Porozumienia bez Przemocy oraz doradca w obszarze komunikacji i psychologii zarządzania; jestem doświadczonym certyfikowanym trenerem uważności mindfulness w obszarze redukcji stresu i zapobieganiu nawrotom depresji przez uważność. Więcej na stronie www.myway-eu.pl