Joanna Szulc

Psycholożka, socjolożka. Jako autorka książek i tekstów kierowanych do rodziców, a także redaktorka współpracująca z różnymi wydawnictwami od 2006 roku zajmuje się wspieraniem rozwoju dzieci, relacją rodzic-dziecko, problemami nastolatków, rozwojem seksualności dzieci i młodzieży oraz pomocą rodzinom w okresie rozstania i rozwodu.

Ukończyła studia socjologiczne na Wydziale Politologii i Nauk Społecznych UKSW oraz Psychologię kliniczną na Uniwersytecie SWPS. Jest absolwentką studiów podyplomowych Psychologia Komunikacji Medialnej na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła kurs Terapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży organizowanym przez Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie.

Prowadziła warsztaty dla rodziców i nauczycieli, wspierała rodziców w okresie okołoporodowym, także jako certyfikowana promotorka karmienia piersią. W przeszłości jako redaktorka naczelna magazynu „Dziecko” współpracowała m.in. z Fundacją Rodzić po Ludzku oraz z Kliniką i Katedrą Gastroenterologii i Żywienia Dzieci WUM. Dzięki współpracy z wybitnymi lekarzami, fizjoterapeutami, terapeutami SI, położnymi, psychologami, seksuologami i psychoterapeutami uczyła się patrzeć na młodego człowieka z ciekawością i szacunkiem, a jednocześnie widzieć go przez pryzmat różnych uwarunkowań – biologicznych, środowiskowych, emocjonalnych. Zajmuje się psychoedukacją poprzez kanały medialne (radio, telewizja, prasa, portale, podcasty). Autorka i współautorka książek o rodzicielstwie (“Kochaj i pozwól na bunt. Jak towarzyszyć nastolatkom w dorastaniu”, „Sama mama. Jak przejść przez rozwód i żyć dalej”, „Jest z nami dziecko. Poradnik początkujących rodziców”, „Sensoryczne niemowlę”, „Mamo, tato, co Ty na to 3. Wszystko, o co chcielibyście zapytać specjalistów”), broszur, e-booków, tekstów, wywiadów oraz felietonów w mediach ogólnokrajowych.

W Fundacji prowadzi konsultacje i sesje psychoedukacyjne dla rodziców. 


Zapisy

fundacja@fp-e.pl

tel. 605-079-929 (godz. 16-20)