Staż – Psychoterapia pod lupą

Zapraszamy na staż dla studentów psychologii, medycyny, pedagogii, ( i inne wydziały jakie pozwalają kończyć szkołę psychoterapii) rozważających rozpoczęcie nauki w szkole psychoterapii.

Jeśli zastanawiasz się czy chcesz zostać psychoterapeutą? Chcesz sprawdzić, czy jest to zajecie dla ciebie? Chcesz się zmierzyć ze swoimi przekonaniami na swój temat w kontekście bycia psychoterapeutą to najprawdopodobniej jest staż dla ciebie.

W tym roku mamy tylko 6 miejsc!!!

Co nas wyróżnia? – różnorodność zajęć, realność doświadczeń,

 1. Obserwowanie sesji psychoterapii i omawianie ich bezpośrednio po z psychoterapeutą – 70 godzin
 • Szansa na obserwowanie realnych a nie odgrywanych sesji psychoterapii ( za pomocą kamer ustawionych w gabinecie, na żywo transmitujących sesję do pokoju ze stażystami– wszystko zgodnie z etyką pracy).
 • Szansa na poznanie najnowszych nurtów III fali psychoterapii CBT – Terapia ACT,
 • Do każdej sesji otrzymasz karty obserwacji, kierujące uwagę na rożne aspekty prowadzenia sesji – pracę na relacji terapeutycznej, sposoby komunikacji, rolę i rodzaje pytań, zadania domowe,
 • Dwóch, bardzo różnych psychoterapeutów, których prace poznacie od zaplecza, ich techniki, plany terapii, filozofię pracy.
 • Każda sesja jest omówiona w grupie stażystów. Można omówić swoje wnioski, wątpliwości, pytania, pomysły.
 1. Poznanie pracy Fundacji , organizacji pozarządowej, od jej środka – 100 godzin
 • Będziesz miał okazję zdobyć doświadczenie w obsłudze klienta – umawianie wizyt, potwierdzanie i odwoływanie, przekazywanie zasad kontraktowych związanych z odwoływaniem wizyt, kontaktem, opłatami – umiejętności niezbędne jeśli myślisz o własnym gabinecie psychoterapii
 • Podzielimy się naszą wiedzą na temat miejsc i sposobów poszukiwania grantów, zasad wypełniania, źródeł niezbędnych informacji, analizy statystyk
 1. Szansa na obserwowanie różnorodnych grup warsztatowych. – 48 godzin
 • okazją do poznania stylu pracy i sposobów kolejnych psychologów.

W naszej Fundacji pracują osoby o różnych modalnościach – CBT, TSR, psychodynamiczna terapia, terapia Gestalt, choć wszystkim nam są  bliskie idee ACT. Więc zobaczycie jak można pięknie się różnić razem pracując.

Zaczynamy 12 godzinnym warsztatem wprowadzającym.

Łącznie 200 godzin stażu – koszt 8700, za rok współpracy z nami.

Osoby prowadzące dr Konrad Ambroziak, Anna Tulczyńska

Zapisy zarząd@fp-e.pl