Epidemia dobra vol.2 – Bezpłatne szkolenia z użycia ACT w interwencji kryzysowej


Epidemia szaleje. Frustracja społeczna wybuchła. Z jednej strony jesteśmy zamknięci, z drugiej musimy rozstrzygać między chronieniem własnego zdrowia a chronieniem własnych praw. Dostrzegamy coraz większe zmęczenie, złość, ale też bezradność, smutek żal. Obecnie wiele młodych osób angażuje się społecznie i może ponieść tego bolesne konsekwencje. Dlatego też ruszamy z kolejną edycją bezpłatnego szkolenia z interwencji kryzysowej opartej na terapii akceptacji i zaangażowania. 

Stowarzyszenie ACBS Polska wypracowało program, do którego z radością się przyłączamy. Zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu z użycia ACT w interwencji kryzysowej – FACT COVID-19 (First Aid Crisis Training COVID-19).

Jeżeli chcesz uzyskać certyfikat ACBS Polska potwierdzający udział w szkoleniu, to musisz zrobić tylko jedną rzecz – zainfekować innych dobrem. Możesz to zrobić na dwa sposoby:

  • przeprowadzić analogiczne szkolenie dla co najmniej 5 osób

LUB

  • poświęcić 12 godzin na pracę wolontaryjną on-line na rzecz Fundacji Psycho-Edukacja, w ramach świadczenia pomocy osobom potrzebującym w związku z kryzysem COVID-19.

W przypadku drugiej opcji zapewniamy trzy wspólne, trzygodzinne superwizje dla zespołu wolontariuszy.


DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE?

Szkolenie jest przeznaczone nie tylko dla specjalistów zajmujących się pomocą psychologiczno-pedagogiczną, ale także dla osób pracujących z młodymi ludźmi, które chciałyby poszerzyć swoje umiejętności dawania im wsparcia w kryzysie.

OPIS

ACT (acceptance & commitment therapy), czyli terapia akceptacji i zaangażowania, to jedna z najpopularniejszych metod psychoterapii i treningu psychologicznego, należąca do tzw. trzeciej fali terapii behawioralnej.

Z punktu widzenia ACT kryzys to stan psychologicznego usztywnienia. Może się ono manifestować jako nieskuteczne próby kontrolowania sytuacji, na którą mamy niewielki wpływ, ucieczka w zachowania, które dają chwilową ulgę, jednak długofalowo są destrukcyjne, lub też jako rodzaj wyczerpującej, wewnętrznej walki.

ACT pomaga rozwijać elastyczność psychologiczną – daje umiejętność konstruktywnej adaptacji zachowania w sytuacjach kryzysowych. Doświadczenia z wykorzystania ACT (m.in. po atakach terrorystycznych w Londynie i Manchesterze, w trakcie epidemii wirusa Ebola w Sierra Leone, podczas kryzysu migracyjnego w Europie czy podczas kryzysów humanitarnych w Syrii i Etiopii) pokazują, że:

  • elastyczność psychiczna odgrywa kluczową rolę ochronną podczas radzenia sobie z sytuacjami skrajnie stresującymi i kryzysem;
  • koszt stosowania interwencji ACT jest dużo niższy niż tradycyjnych interwencji psychologicznych opartych na modelu biomedycznym (DSM, ICD);
  • trening rozwijania elastyczności psychologicznej jest łatwiejszy do przyswojenia, w związku z czym w krótkim czasie można wyszkolić  dużą liczbę skutecznych interwentów, którzy nie muszą być specjalistami czy ekspertami z zakresu zdrowia psychicznego.

Szkolenie FACT COVID19 ma za zadanie dostarczyć Wam narzędzi, które umożliwią Wam:

  • szybką i precyzyjną konceptualizację osoby, z którą pracujecie;
  • przyjmowanie postawy terapeutycznej, która warunkuje skuteczne wprowadzanie zmian; – działanie w sytuacji kryzysowej.

DATY SZKOLENIA

Szkolenie trwa łącznie 12 godzin (3 x 4 godz.):

1. część – 18.11 (środa), godz.16.45-20.00

2. część – 23.11 (poniedziałek), godz. 16.45-20.00

3. część – 27.11 (piątek), godz. 16.45-20.00

MIEJSCE

Szkolenie prowadzone jest online na platformie Zoom

REJESTRACJA

Rejestracja uczestników odbywa się do 13.11.2020

O wzięciu udziału w szkoleniu decyduje kolejność zapisu.

Limit miejsc 12 osób.

Formularz zapisu:

https://forms.gle/635QSch2bcGoURC46


PROWADZĄCY

Konrad Ambroziak, prezes Fundacji Psycho-Edukacja

Konrad Ambroziak jest doktorem  nauk humanistycznych w zakresie filozofii, terapeutą poznawczo-behawioralnym, superwizorem terapii poznawczo-behawioralnej, terapeutą motywującym, superwizorem i trenerem Dialogu Motywującego, terapeutą ACT, członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej i Polskiego Towarzystwa Dialogu Motywującego oraz Stowarzyszenia ACBS Polska.

Pracuje z nastolatkami, młodymi dorosłymi i osobami dorosłymi. Jest autorem artykułów i książek dotyczących terapii poznawczo-behawioralnej oraz problemów etycznych i społecznych. Obecnie zafascynowany III falą terapii behawioralnych, filozofią starożytną Grecji i buddyzmem.


Więcej o programie:

https://fp-e.pl/wp-content/uploads/2019/11/FACT-COVID-19.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *