TUŻ

Trening Umiejętności Życiowych – budujemy elastyczność psychologiczną nastolatków. Od listopada w Fundacji rusza kolejna edycja warsztatów.

Niektórzy mówią, że to pokolenie jest delikatne i kruche. Kiedy tego słucham zawsze przypomina mi się metafora z makaronem spaghetti.

Spagetti – wszyscy znacie – przed ugotowaniem jest długą, krucha nitką, którą łatwo uszkodzić i złamać tak, jak nastolatki, w okresie dojrzewania, kiedy są szczególnie podatne na zranienie.

Po odpowiedniej obróbce termicznej, wystarczająco długim gotowaniu, ten sam kruchy makaron, staje się miękki, elastyczny, nie sposób go złamać. Zdobywając elastyczność psychologiczną nastolatki stają się odporne. Kryzysy, trudne emocje i sytuacje ich nie łamią ale uczą.

Wiemy jak to osiągnąć !!!!!

Przygotowaliśmy

TUŻ – Treningu Umiejętności Życiowych.

To warsztaty, które mają za zadanie uczyć wrażliwe, kruche nastolatki elastyczności psychologicznej. Dzięki niej potrafią dostosowywać się do środowiska, radzić sobie z trudnościami, pozostając sobą.

Jakie to umiejętności:

– aktywne słuchanie, wyrażanie własnego stanowiska, rozwiązywanie konfliktów w grupie,

– nazywanie swoich wartości, określanie zgodnych z nimi działań oraz tworzenie efektywnych i współpracujących grup w swoim własnym środowisku.

– skuteczne rozwiązywanie problemów, kreatywne tworzenie alternatywnych sposobów działania, sprawne zbieranie i weryfikowanie informacji.

Więcej o ich programie, terminach, opłatach, prowadzących wkrótce na naszym profilu FB i tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *